Протягом 28-29 березня у в рамках співпраці Хоростківської громади з програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) у м.Хоростків відбувся навчальний семінар на тему «Гендерно-орієнтоване бюджетування: як і навіщо враховувати потреби різних груп населення в стратегіях, проектах, програмах, бюджетах». У заході взяли участь заступники міського голови Ольга Лівель, Петро Сліпець, начальник відділу фінансів, обліку та бухгалтерської звітності О. Я. Бурак, секретар постійної бюджетної комісії міської ради О.М. Сопель, в.о. старост М. К. Музика, О. І. Касіян, М.І. Мізин, М. П. Волох, директори шкіл громади, їх заступники та зацікавлені громадські активісти.
   Метою реформи місцевого самоврядування є забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Під час дводенного навчання тренерки-консультантки Національного Демократичного Інституту Люба Максимович та Мар’яна Колодій спільно з учасниками тренінгу намагались максимально розкрити питання важливості врахування потреб різних груп населення у бюджетних програмах, вивчали можливості громад у забезпеченні рівності в умовах децентралізації та переваги гендерно-орієнтованих підходів в управлінні для громади. Цікавими були роботи в групах, де учасники заходу вчились ставити пріоритети при обмеженому бюджеті та формувати збалансовані, з врахуванням потреб людини, жителя громади, програми.
   Проведення даного заходу стало можливим завдяки участі Хоростківської ОТГ в числі 75 громад України у програмі DOBRE Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).