Фото без опису

ХОРОСТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Гусятинського району Тернопільської області

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ДЕСЯТА СЕСІЯ

друге пленарне засідання

 

 РІШЕННЯ

13 липня 2017 року                                                                              

 м. Хоростків                                                                                                                                                                    №575

 

Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Хоростків, с.Карашинці та  с.Рудки

 

Відповідно до ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 10, 12, розділів, XII, XIV Податкового кодексу України,  зі змінами та доповненнями та з метою забезпечення надходжень до  місцевого бюджету, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Встановити на території міста Хоростків та с.Карашинці, с. Рудки такі місцеві податки:

   1.1 Податок на майно, який складається з:

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- земельного податку;

- транспортного податку

    1.2. Єдиний податок.

2. Затвердити наступні Положення:

    2.1 Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  на території міста Хоростків та с.Карашинці,   (додаток 1);

    2.2 Положення про встановлення плати за землю на території міста Хоростків та с.Карашинці, с.Рудки (додаток 2);

    2.3 Положення про транспортний податок на території міста Хоростків та с.Карашинці  (додаток 3);

3. Встановити із  01.01.2018 року ставки по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на території м. Хоростків та с. Карашинці:

    3.1.1 для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб та юридичних осіб у розмірі  0,1  відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

     3.1.2. для об’єктів нежитлової нерухомості:

- що перебувають у власності фізичних осіб у розмірі  0,1 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості;

- що перебувають у власності,  юридичних осіб, у розмірі 1,0 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.

3.2 Встановити із  01.01.2018 року пільги із сплати податку  на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

 База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

 - для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60  кв. метрів;

 - для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

 - для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

3.3.Звільнити від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

- релігійні організації, статути (положення) яких зареєстровані на території Хоростківської міської ради у встановленому законодавством порядку, у власності яких перебувають об’єкти нежитлової та/або житлової нерухомості, крім об`єктів нерухомості, які використовуються у комерційних цілях, ЗОШ  І-ІІІ ст., школу-гімназію, школу-сад с.Карашинці,  дошкільні навчальні заклади, будинки культури, заклади охорони здоров’я, МКП «Комунальник»,  Хоростківський професійний с/г ліцей, учасників АТО, мобілізованих у період мобілізації, дитячо-юнацькі спортивні школи, музичні школи ;

- фізичних осіб на  об’єкти нежитлової нерухомості некомерційного призначення зазначені у пп.. «е» п.п. 14.1.129і п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України.

4. Встановити ставки земельного податку із  01.01.2018 року на території м.Хоростків та с.Карашинці, с.Рудки у таких розмірах:

    4.1. Затвердити ставку земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено:

           4.1.1 для юридичних осіб -  у розмірі  1,5 % від їх нормативної грошової оцінки;

- для сільськогосподарських угідь - 1 %  нормативної грошової оцінки;

- для земель загального використання - 1%  від  нормативно грошової оцінки.

          4.1.2. для  фізичних  осіб:  

- під  житловою  забудовою – 0,06 %  від нормативно  грошової  оцінки ;

-  для  ведення  особистого   селянського  господарства  -  0,75% від нормативно      грошової  оцінки;

-  для  садівництва  - 0,5 % від нормативно  грошової  оцінки;

-  для ведення товарного с/г виробництва – 0,9 % від  нормативно грошової оцінки.

- для комерційного використання (під закладами торгівлі, громадського харчування, побуту, аптек, лікувальних закладів та тощо) – 1,25 %  від  нормативно грошової оцінки.

- для інших видів цільового призначення не передбачених цим рішенням 1,5 %  від  нормативно грошової оцінки.

- для земель загального використання - 1%  від  нормативно грошової оцінки.

4.2. Затвердити ставку земельного податку у розмірі 4 %   відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

4.3 Затвердити ставку  податку за земельні ділянки розташовані за межами населеного пункту нормативну грошову оцінку яких не проведено у розмірі 4 % від нормативної  грошової оцінки  одиниці площі ріллі по області;

    4.3.1. для земельних ділянок зайнятих залізничним транспортом у розмірі 3 % від нормативної  грошової оцінки  одиниці площі ріллі по області;

     4.3.2. для сільськогосподарських угідь - 1 %  нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

4.4.Звільнити з 01.01.2018р. від сплати земельного податку, що надходить до місцевого бюджету органи державної влади та органи місцевого самоврядування, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади комунальної форми власності, заклади культури, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, МКП « Комунальник», Пожежно- рятувальний підрозділ ДПРП -21 ДПРЧ -10 УДСНС України в Тернопільській обл.,  Хоростківський професійний с/г ліцей, Чортківське МУВГ, релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування  будинків  та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності.

4.5.  Орендна плата  сплачується на підставі договору оренди земельної ділянки та у відповідності до ст. 288 Податкового кодексу України. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

     Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

- може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2,Податкового кодексу України у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

 Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

5. З 01.01.2018 року проводиться нарахування транспортного податку, а саме, відповідно до статті 267 ПКУ:

     Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

      Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

    Відповідно до пп..267.4 ПКУ ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, то є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

6. Встановити ставки єдиного податку для фізичних осіб - підприємців платників єдиного податку першої — другої груп у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати:                                                                                                      

-10 % для платників єдиного податку першої групи;

-20% для платників єдиного податку другої групи.

7. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2018 року.

8 Вважати таким, що втратило чинність з 01.01.2018 року рішення 4 сесії Хоростківської міської ради сьомого  скликання «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Хоростків та с.Карашинці»  від 08 липня 2016 року № 231 року.

 9. Виконкому міської ради оприлюднити дане рішення відповідно до вимог чинного законодавства, копії даного рішення подати до   Гусятинського відділення Чортківської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області  для відома .

10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Хоростківської міської ради  з  бюджетних питань.

 

 

Міський голова:                                                                                                                                          С.В.Гладун

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Рішення  від 22.07.2022 року №2174 " Про внесення змін в рішення сесії Хоростківської міської ради від 09.07.2021 року № 725 " Про встановлення місцевих податків і зборів на території Хоростківської міської ради на 2022 рік ""

Рішення від 22.07.2022 року №2174 " Про внесення змін в рішення сесії Хоростківської міської ради від 09.07.2021 року № 725 " Про встановлення місцевих податків і зборів на території Хоростківської міської ради на 2022 рік ""

  • Переглядів: 311

Рішення від 22.07.2022 року №2174 " Про внесення змін в рішення сесії Хоростківської міської ради від 09.07.2021 року № 725 " Про встановлення місцевих податків і зборів на території Хоростківської міської ради на 2022 рік ""

Гід державних послуг. Банер