Сільське господарство – одна з провідних галузей у Тернопільській області

  • 10

Сільське господарство – одна з провідних галузей у Тернопільській області. Освоєння земель, вирощування зернових, бобових, овочевих, ягідних та інших сільськогосподарських культур, розвиток садівництва та фермерських господарств спричиняють сталий попит на працівників аграрної сфери.

На сьогодні с/г товариства області шукають працівників на більше 150 вільних робочих місць. Розмір зарплати складає до 30 тис. грн.

Найбільший попит мають (по 5-8 вакансій):

овочівники;

сортувальники у виробництві харчової продукції (плоди, овочі та подібні продукти);

водії автотранспортних засобів;

трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського)виробництва;

апаратники оброблення зерна;

трактористи;

підсобні робітники;

слюсарі-механіки електромеханічних приладів та систем.

Також роботодавцям у галузі с/г потрібні: лікарі ветеринарної медицини; підсобні робітники; слюсарі-ремонтники; вантажники; вагарі; майстри;  бухгалтери; головні бухгалтери; апаратники комбікормового виробництва; забійники; завідувачі складу; робітники фермерського господарства; конярі; кухар; продавець продовольчих товарів; оператор машинного доїння; свинар; електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; сировар-майстер; механік; агроном; водій навантажувача; економіст; електрик дільниці; укладальник-пакувальник; інженер-енергетик та ін.

Роботодавці пропонують найвищу зарплату 20 - 30 тис. грн на місяць:

лікарю ветеринарної медицини,

трактористу-машиністу сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва,

трактористу,

майстру,

економісту,

інженеру-енергетику.

Від 15 до 18 тис грн зароблятимуть бухгалтери, головний бухгалтер, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водії автотранспортних засобів, укладальник-пакувальник, трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, апаратники оброблення зерна, слюсарі-ремонтники.

Оплата праці залежить від обов’язків, обсягів роботи та кваліфікації працівників.

Загалом, з початку цього року роботодавці с/г сфери пропонували 1286 вакансій, з них  82% вже укомплектовані службою зайнятості.

Консультації щодо відкриття та масштабування бізнесу у сфері сільського господарства можна отримати в офісі «Зроблено в Україні», що працює на базі Тернопільської філії Тернопільської ОЦЗ за адресою вул.Текстильна, 1 Б, м. Тернопіль. Консультанти поінформують про урядові програми підтримки підприємництва у сферах садівництва, ягідництва, виноградарства, тепличного господарства, переробної промисловості.

До слова, у службі зайнятості можна отримати грант до 1 млн. грн на відкриття чи розвиток власної справи. Так, завдяки реалізації грантової програми «єРобота» за проєктами «Власна справа» та «Гранти для учасників бойових дій та одного з їх подружжя», які супроводжує служба зайнятості на Тернопільщині вже реалізовуються 34 бізнеси у сфері сільського господарства: розведення великої рогатої худоби, свиней, свійської птиці, вирощування зернових культур, ягід, горіхів, інших плодових дерев, овочів і баштанних культур, виробництво олії та тваринних жирів.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або у Тернопільський ОЦЗ за тел. (063) 5765756.