Сектор контролю за регульованими цінами Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами нагадує, що кожен споживач, який сумлінно оплачує житлово-комунальні послуги і при цьому спостерігає порушення своїх прав споживача, має право захищати їх доступними правовими методами.

Кабінетом Міністрів України поновлені заходи щодо захисту прав споживачів у сфері надання житлово-комунальних послуг (постановою від 08.03.2024 року № 261 дозволено позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг).

До державно регульованих цін відносяться тарифи на:

• послуги з постачання та розподілу природного газу;
  • послуги з постачання та розподілу електричної енергії;
  • послуги з централізованого водопостачання та водовідведення;
  • послуги з управління побутовими відходами;
  • послуги з постачання теплової енергії;
  • послуги з постачання гарячої води.

Одночасно повідомляємо про те, що однією з підстав для проведення позапланового заходу  є звернення споживачів, у яких міститься інформація про наявність загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини.

У такому випадку за захистом своїх прав та інтересів споживач може звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області за адресою: вул. Микулинецька, 20, м. Тернопіль, або на електронну адресу: info@dpss-te.gov.ua.