УВАГА! Конкурс місцевих ініціатив для розвитку громади на суму до 5000 дол. США

 • 8855

ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр», виконавець проєкту «Голос громади у місцевому самоврядуванні», який впроваджується у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) запрошує місцеві громадські організації, ініціативні групи та молодіжні ради з громад 3-ої когорти, які є партнерами програми DOBRE у Тернопільській області (Зборівська ОТГ, Золотниківська ОТГ, Лановецька ОТГ, Борщівська ОТГ, Підволочиська ОТГ, Хоростківська ОТГ) подати заявки на участь у конкурсі проєктів Фото без описуФото без опису«Місцеві ініціативи для розвитку громад».

 

Мета конкурсу. Активізація мешканців громад та залучення їх до прийняття рішень і реалізації розвиткових ініціатив у громадах – необхідна складова як посилення спроможності громад, так і успіху реформи децентралізації в цілому. У 2020 році проєкт «Місцеві ініціативи для розвитку громад» має на меті підтримати організації та ініціативні групи, які зосередяться на реалізації проєктів, які допомагають активізувати мешканців, просувають механізми участі громадян у прийнятті рішень, включають різні групи населення до конструктивного діалогу та взаємодії між собою та органами влади для вирішення проблем громади.

 

У процесі впровадження цих ініціатив виконавці зможуть підвищити свої навички виконання проєктів та посилити свою організаційну спроможність.

 

Завдання конкурсу – активізувати місцеві об’єднання громадян, місцеві громадські організації, молодіжні та ініціативні групи; надати можливість мешканцям громад взяти на себе відповідальність за принесення позитивних перетворень, показати конкретні і видимі результати згуртованої роботи мешканців громад.

 

Напрямки проєктної діяльності. Ідеї проєктів мають відповідати пріоритетам включеним до стратегій розвитку громад, розроблених спільно з програмою DOBRE та бути націленими на конкретні потреби мешканців. Перевагою проєктів буде залучення мешканців до розвитку громад, активізація тих груп, які дотепер були менш активними. Важливими елементами проєктів повинні бути оцінювання потреб в тих чи тих ініціативах, колегіальне і демократичне прийняття рішення про проєкт, участь мешканців у плануванні та впровадженні проєктів.

 

Проєктна діяльність може включати, але не обмежуватись, такими темами:

 

 • Згуртування громади та активізація мешканців на користь громади;
 • Промоція наявних у громаді механізмів участі мешканців у прийнятті рішень;
 • Започаткування в громаді нових соціальних практик та послуг;
 • Захист довкілля, розвиток екологічного мислення і практик;
 • Нові ЗМІ для громади (навчання + створення медіа-продукту);
 • Інформаційно-просвітницькі кампанії, спрямовані на вирішення проблем в громаді;
 • Неформальна освіта для дорослих та молоді.
 • Захист та просування прав людини (зокрема уразливих груп);
 • Здійснення громадського контролю та моніторингу діяльності місцевих органів влади;
 • Налагодження комунікації та взаємодії між громадськістю та місцевими органами влади.

 

Залучення мешканців з різних населених пунктів громади до проєктної діяльності буде перевагою. Також перевага надаватиметься проєктам, які передбачатимуть використання наявних у громаді механізмів участі громадян у прийнятті рішень. 

 

Заявки можуть подавати зареєстровані місцеві громадські організації та об’єднання громадян, ініціативні групи громад, включно із молодіжними організаціями чи радами, з громад-партнерів програми DOBRE. Кожен заявник може подати один і більше проєктів, але отримати підтримку для реалізації лише одного з них.

 

До конкурсу допускаються проєкти, які будуть реалізовуватися кількома організаціями, а також проєкти міжмуніципального співробітництва.

Подані на конкурс проєктні заявки не можуть мати на меті виключно зміцнення матеріально-технічної бази комунальних, державних або приватних установ, підприємств та організацій. Усі товари і послуги, забюджетовані у проєкті повинні бути чітко прив’язаними до проєктної діяльності та використовуватися задля досягнення цілейпроєкту.

 

Бюджет проєктів. Максимальний розмір підтримки для проєктів з однієї громади – еквівалент 5000 доларів США. У разі відсутності якісних заявок, які відповідають усім критеріям, може бути прийняте рішення про нефінансування жодного проєкту з громади. Заявник повинен надати власний внесок у виконання проєкту у розмірі 10% від загального бюджету проєкту. Власний внесок може бути як у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими мешканцями. У проєкті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 30% (комунальні, зарплата координатора проєкту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу).

 

Тривалість проєктів – до 3-ох місяців (1 квітня – 30 червня 2020 року).

 

Відбір проєктів.проєктні заявки розглядатимуться в 2 етапи. Конкурсна комісія в Тернопільській області, до складу якої входитимуть представники ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр, експерти партнерських організацій та програмні спеціалісти DOBRE, рекомендує фіналістів. Остаточне рішення про підтримку проєктів  приймають відповідальні особи центрального офісу програми DOBRE.

 

Критерії оцінки та максимальна кількість балів за кожен:

 • Обґрунтованість потреби проєкту (0-5);
 • Відповідність стратегії громади (0-3);
 • Використання наявних механізмів участі громадян буде перевагою (0-5);
 • Конкретні результати проєкту (0-3);
 • Довгостроковий вплив на громаду (0-3);
 • Потенціал проєктної команди (0-3);
 • Реалістичний робочий план (0-5);
 • Раціональне використання коштів (0-5);
 • Попередній досвід впровадження громадських ініціатив (0-3);
 • Спроможність організації чи ініціативної групи – бал ARC.

 

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені форми заявки - Аплікаційна форма і бюджету - Бюджет, а також документи, які підтверджують власний внесок. Заявки (у форматі Word і Excel (для бюджету) та відскановані у форматі PDF) приймаються на електронну адресу: office@zurc.orgз темою листа «Конкурс проєктів _НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ_НАЗВА ОТГ»

 

Заявки від громад 3-ої когорти приймаються до 23 год. 59 хв. 10 березня 2020 року.

 

Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу uliana.voloshynivska@zurc.orgабо за телефоном 097 808 96 06. Контактна особа – Уляна Волошинівська.