Актуальна інформація для одержувачів житлових субсидій!

  • 759


       Управління праці та соціального захисту населення Гусятинської районної державної адміністрації інформує, що з 1 березня цього року, відповідно  до Постанови  Кабінету  Міністрів України №62 від 6 лютого 2019 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», кошти для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидій  готівкою.

    Це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання енергоносіїв кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності. Субсидії у готівковій формі за лютий 2019р., отримають ті домогосподарствам, які звернулися за призначенням субсидій до 31.12.2018р. Виплату житлових субсидій у готівковій формі особам, які одержують пенсії, здійснюватиме Пенсійний фонд України. Пенсіонери отримуватимуть субсидію вже в березні , за лютий разом з пенсією через поштові відділення або через банк, де вони отримують свою пенсію. Іншим працездатним одержувачам субсидії виплату можна буде отримати через будь-яке відділення Ощадного банку на підставі паспорта та коду

Протягом березня 2019 року одержувачі субсидій зможуть отримати ці кошти готівкою і  самостійно розрахуватися за житлово – комунальні послуги. Аналогічний порядок буде діяти в квітні за березень, в травні за квітень і т.д.

Зверніть увагу, що при наявності простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово - комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( 340 грн.), субсидія припиняється.

Паралельно діятиме й запроваджена із січня 2019 року монетизація житлових субсидій в грошовій формі. Нараховані субсидії у грошовій формі домогосподарствам,  які звернулися за їх призначенням  з 01.01.2019,   перераховуються  на персоніфіковані рахунки  одержувачів субсидій, відкриті АТ «Ощадбанк». На відміну від готівкової форми монетизації, домогосподарства не зможуть отримати ці кошти готівкою оскільки АТ «Ощадбанк» самостійно буде відшкодовувати субсидії виконавцям послуг і управителям багатоквартирних будинків за спожиті послуги по кожному  домогосподарству. Після закінчення опалювального періоду залишки коштів на рахунках домогосподарств (тобто економія спожитих послуг) виплачуються одержувачам субсидій готівкою  через відділення АТ «Ощадбанк», якими вони зможуть скористатися на свій розсуд.

 Для отримання інформації щодо призначення субсидій мешканці району необхідно звертатися в управління праці та соціального захисту населення. Інформацію про спожиті послуги, нарахування сум за послуги, розмір заборгованості (переплати) наші громадяни можуть отримати у виконавців житлово - комунальних послуг.