Субсидії

  • 885


Уряд вніс зміни до порядку надання населенню субсидій

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. 
17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню, шляхом прийняття Постанови КМУ №841
Право на допомогу від Уряду починаючи з 1 жовтня мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку. 
Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі
За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%
Відтепер субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які:
- отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника
- досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;
- отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Також субсидія може призначатись у випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій
Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:
- особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;
- члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;

Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально
Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах з якими укладено договори про соціальне забезпечення,перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини
У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною

Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії
До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. Та не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю
Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:
- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;
- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, - фактично отримані доходи;
- за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Зміни також стосуються і сплати обов’язкового платежу. 
З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг спожитої послуги, тобто 120 грн.
Що стосується правильності та повноти заповнення заяв та декларацій на субсидію, то останні урядові зміни торкнулись і цього питання. Якщо ці документи заповнені не правильно чи не повністю внесено дані про членів домогосподарства та їх членів сім’ї та ін. дані, то така заява вважається такою що не подана та в разі не уснення такого порушення в субсидії буде відмовлено. 
Отож, що з цього приводу можу порадити Вам дорогі співмешканці, що для правильності заповнення заяв краще звернутись в себе на місці до уповноваженої особи сільської, міської чи селищної рад, яка надасть Вам як пораду так і практичну допомогу в заповненні цих документів і передасть їх в управління соціального захисту для нарахування субсидії.
На даний час в управлінні проводиться прийом документів на субсидію та збір інформації необхідної для призначення данного виду допомоги. Після надходження программного забезпечення буде проведено автоматичний розрахунок субсидії тим громадянам які мають на це право. 
Повідомлення про прийняте рішення будуть передані заявникам через уповноважених осіб рад. 
Увага!! Для тих осіб, які вже подали заяву на субсидію, та не задекларували отриманих грошових переказів з за кордону,або особи які мають право на автоматичний перерахунок субсидії, але отримували грошові перекази з за кордону прохання повідомити управління та внести зміни в декларацію про доходи, для того щоб пізніше не довелось повертати зайво отриману субсидію через приховування відомостей про доходи.

Зазначені зміни застосовуються з 1 жовтня 2018 року